Hrajeme si se zvukem

Tak trochu jiná hudební výchova bude probíhat od října ve Stanici techniků Prahy 6. Už nyní se můžete přihlásit do pravidelného hudebního kroužku „Hrajeme si se zvukem“ určeného všem zájemcům a zájemkyním o zvuk a hudbu od 12 do 16 let. 

Co nejraději posloucháte? A co takhle zkusit tvořit vlastní zvuky a hudbu? Hrajete na nějaký nástroj? Není třeba. V hudební dílně se naučíte pracovat s novými nástroji, softwary i aplikacemi. Zapojte se. 

Zvuky a hudbu budeme hledat, ale také vytvářet. Naučíme se znovu poslouchat a budeme zjisťovat, kde je hranice mezi zvuky a hudbou, z čeho a jak se vlastně skládá naše oblíbená hudba nebo, jak vlastně fungují přehrávače a reproduktory. Budeme pracovat se současnými elektronickými hudebními nástroji, továrnami na zvuky, které nám umožní vytvářet nové zvuky i zvukové efekty. Zkusíme si zaznamenat hlas a díky efektům se proměníme v cokoliv budeme chtít. Najdeme si programy i aplikace, které nám umožní skládat hudbu a upravovat zvuk na počítači, tabletu i mobilu.

Kroužek povede Mary C, hudebnice, hudební publicistka a spoluzakladatelka Synth Library Prague.

Od září ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6

Přihlašte se ZDE.