Jak to jde?

Vzhledem k současné situaci – pandemii nového typu koronaviru – padá náš delší dobu plánovaný program se zahraničními hosty a Synth Library bude mít od pondělí 16. 3. 2020. minimálně týden zavřeno. Je nám to sice líto, ale důležitější je nyní solidarita, ohleduplnost a soustředěnost.

Pro některé je současný stav skvělou příležitostí zaměřit se na svou tvorbu, naučit se něco nového a něco jiného se odnaučit. Pro mnohé je to období velké nejistoty. Jsme ale online a máme nejrůznější komunikační nástroje, pojďme je tedy využít a propojit se. Zatím s vámi budeme sdílet různé tipy. Pokud potřebujete s něčím poradit, pomoci nebo máte nějaký svůj tip nebo nabídku, týkající se nejen zvuku, napište nám do zpráv nebo na marie@zvukpraha.cz. Držte se!

APLIKACE DOČASNĚ ZDARMA

V souvislosti s nařízenou karanténou v mnoha zemích, nabízí některé firmy své virtuální nástroje zdarma na omezenou dobu. Stáhnout si můžete třeba aplikaci MiniMoog pro iOS, Korg Kaossilator pro iOS i Android nebo wavetable SynthMaster One pro iOS.

 

PATCHUJTE SPOLEČNĚ ONLINE

Pokud vám chybí patchování, zkuste to online s VCV Rackem, základ tohoto virtuálního modulárního systému je zdarma a patche si můžete sdílet mezi sebou.

 

PÁTEK NA BANDCAMPU

Využíváte ke sdílení a vyhledávání hudby Bandcamp? Naše oblíbená hudební platforma se v pátek vzdá podílu z prodejů, aby podpořila hudebníci/hudebnice, kteří teď přichází o koncerty. Pokud chcete s někým sdílet svá doporučení na hudbu, která se na Bandcampu nabízí, můžete svůj seznam vytvořit na tomto webu. A pokud chcete s Bandcampem začít a nabízet přes něj svou hudbu nebo merch, bude se vám hodit tento návod.

 

… a pro jistotu připomínáme i tenhle návod