JE ZAVŘENO

Jak to zvládáte? Synth Library stále nemůže otevřít ani pořádat workshopy, a tak vám budeme opět posílat aspoň nějaké zvukové a hudební tipy na našem blogu.

BYLI JSTE NA PŘIPOJILI*Y JSTE SE KE KONEKTIVU?

Další koncert Konektiv spojil lokální i zahraniční hudebníky*ice bez žánrových omezení a odíleli*y se na něm i členky*ové kolektivu Trigger. 28. 12. streamovali*y spojení post-digitálního narativu a spaghetti westernu  Natálie Pleváková a Andrea Rottin (Oswaldovi), výstřední rap Mikuláše Hamerly (SekvoyeLaokoon) se spojil s lo-fi estetikou Nichi Mleboma a Dora Rodriguez a Faolan McGowan (Evil Medvěd) prezentovali samply v bouřlivých změnách znovuzrozené.

Koncerty byly zaznamenány v klubu Punctum-Krásovka a můžete se na ně znovu podívat zde

Součástí akce byla také diskuze s umělci*kyněmi.

Výtěžek z dobrovolného vstupného byl věnován na činnost Iniciativy Hlavák, která od roku 2015 pomáhá uprchlíkům propuštěným z detenčních zařízení.

 

Kurátorky: Ewelina Vlček-Chiu a Tereza Odehnalová

Iniciátoři projektu: Pavel Kraus a Libor Galia

Scénografie: Tasya Nafigina (Lunchmeat Studio)

 

FESTIVAL CTM JE LETOS ONLINE

Už zítra začíná berlínský festival CTM. Téma 22. ročníku festivalu „dobrodružného umění“ bude Transformace. Výstavy, koncerty, performance, přednášky i diskuze tedy budete moci začít bez procházek na mrazivém berlínském vzduchu a z velké části zdarma nebo za dobrovolné vstupné.

As the pandemic changes our means and understanding of connection, CTM 2021 »Transformation« aims to respond to some of the challenges facing arts and culture in these exceptional times. Taking place during an intensified winter lockdown period, this 100% online edition is an attempt to experiment with new digital formats, see how we can continue to support ongoing artistic work, and find moments of interaction and togetherness as a remote music community and audience.“

Setkat se můžeme v Cyberii – speciálním virtuálním prostředí vytvořeném pro letošní ročník, kde budou probíhat výstavy i koncerty od 19. ledna do 14. února. Kompletní program najdete tady. Vystoupí např. 33EMYBW, Born in Flamez x Muxxxe, DeForrest Brown, Jr., Isabel Lewis & Loraine James, Lucy Railton, Mary Anne Hobbs, Oramics, Zoë Mc Pherson a spousta dalších.

Už zítra doporučujeme zhlédnout první prezentace programu Musicmakers Hacklab, paralelního programu přednášek, workshopů a hledání možností spolupráce vybraných účastníků*ic, kteří na závěr odprezentují projekty, které během festivalu vytořili*y. VE ČTVRTEK 14. 1. od 18:00 bude na přednášet Jamie Fenton průkopnice v oblasti video her a multimediálního umění. Přiblíží historii chicagské elektronické vizuální scény 70. a 80. let a počátky glitch art.

Během festivalu můžete být v kontaktu s umělci*kyněmi, organizátory*kami a dalšími účastníky*icemi na chatu Discord.

Místo lístku si můžete koupit CTM 2021 Solidarity Pass v hodnotě od 5 do 100€. Všechny vybran prostředky půjde vystupujícím přes open-source CTM Drop App, která se snaží najít nový způsob monetizace hudby a koncertů v online prostředí. V aplikaci získáte tzv. ◊Drops, které můžete věnovat konkrétním umělcům*kyním nebo poměrně rozdělit mezi všechny. Umělci*kyně tedy po festivalu dostanů ke svému honoráři ještě navíc částku, kterou zaplatilo publikum.

Cyberia CTM / Lucas Gutierrez

Jamie Fenton