Otevřené výzvy

KOMPILACE Virtual Healing 

Kompilace iniciativy lokální elektronické scény Virtual Healing bude benefiční a výdělek se rozdělí mezi umělce/kyně a místní neziskovou organizaci. Skladby můžete posílat do pátku 17. 4.

„Hello, we are preparing a digital compilation of tracks of Czech electronic music artists and visual artists, in support of the covid crisis. The compilation will be sold on Bandcamp, and the money earned from it will be split among the artists involved and a local non-profit. Musicians and producers, please send your tracks (MAX 3, Matej will select one, according to his curation) until 17.4. If you have experience with mastering, master your track to -14 dB LUFS, -0.1 dB peak. If not, we will normalize your track to an ok volume, but we will not have time to master your track. Visual artists, feel free to send your AV works/experiments/videos/whatever or link up with a producer/musician and create a music video, it will be sold along with the compilation. DJs, if you have any interesting field recordings or audio material that is your own, send it too. Send all material to virtualhealingcz@gmail.com by 17.4. Thanks!“

 

KNIHA tvůrčích strategií pro producenty/ky

Kniha Making Music: 74 Creative Strategies for Electronic Music Producers je nyní ke stažení zdarma. Její autor hudebník, skladatel a teoretik Dennise DeSantise, se kterým jste se mohli/y potkat i v Praze na akci MeetFactory, v ní předkládá 74 „problémů“, které rozebírá a nabízí jejich možná řešení. Je to vlastně svým způsobem taky možná výzva, ať už skládáte/produkujete hudbu jakkoliv. Rozhovor s Dennisem DeSantisem si můžete přečíst na webu Radia Wave. Knihu v tvrdé vazbě najdete i u nás v v Synth Library.

 

SOUTĚŽ Hit it like a girl

Mezinárodní iniciativa Beats by Girlz založená hudebnicí a profesorkou Berklee College of Music Erin Barrou, pořádá soutěž pro producentky. Až do 26. dubna můžete poslat svou skladbu, beat nebo remix. Ve hře jsou nejspíš nějaké věcné ceny od sponzorů, všechny zúčastněné budou zařezené do speciálního playlistu a získají sample pack od Beats by Girlz.

 

Děkujeme všem, kteří/é poslali/y svůj členský příspěvek Synth Library i za měsíc duben. Vy všichni, kteří/é chcete knihovnu podpořit na dálku, se můžete registrovat zde a zvolit si částku, kterou chcete poslat. Provoz Synth Library, tedy nájem a další výdaje spojené s prostorem, platíme právě z členských příspěvků a z měnšího dílu kurzovného. Větší díl dostávají lektoři a lektorky.

Stále doufáme, že budeme moci otevřít v polovině května, na tu dobu chystáme také program s umělci a umělkyněmi lokální scény, jejichž koncertní karanténa bude nejspíš delší než jsme všichni předpokládali/y. Držte se!