Trigger

Hudebně vzdělávacího projekt Synth Library v Praze a Portlandu s názvem TRIGGER-SYSTEM je organizovaný hudebnicemi nejen pro hudebnice. Tímto projektem otevírají organizátorky téma rovnosti diverzity a reprezentace v oblasti hudby a zvukového umění obecně a zamýšlí se nad systémy kontroly nejen v oblasti hudebních technologií.

Součástí projektu byl na podzim 2019 vzdělávací program s hudebnicemi pro hudebnice, tři veřejné diskuze tématizující společenskou změnu v oblasti hudby (SYSTEM), tištěný magazín/sborník (TRIGGER) a závěrečný koncert všech účastnic vzdělávacího programu, na kterém vystoupí také “no gender, no genre” BORN IN FLAMEZ. Projekt byl realizován za finanční podpory z grantového programu Women’s Empowerment Americké ambasády.

 

 

MAGAZÍN TRIGGER

Rovnost, diverzita, reprezentace, stereotypy a systémy kontroly nejen v oblasti hudebních technologií. Zvuk, hudba a pestrost hlasů nejrůznějších hudebnic i hudebníků. Rozhovory nejen o hudbě, ale také o hudebních iniciativách, roli komunity a její diverzitě nebo organizační stránce hudebních projektů. Diskuze nad hudebními nástroji a technologiemi, způsobech, jak k nim přistupujeme a vytváříme zvuk a hudbu. Úvahy o tom, jak se vyjadřujeme, posloucháme a měníme.

Magazín je součástí společného projektu Synth Library v Portlandu a Praze a byl realizován za finanční podpory z grantového programu Women’s Empowerment Americké ambasády. K dispozici zdarma v Synth Library Prague.

Číst dál

Novinky

Další články