Zásoby hudby

Nakupovat hudbu bude teď důležitější než jindy. Mnoho hudebníků a hudebnic přišlo o koncerty, které bývají nejdůležitějším zdrojem jejich příjmů. Je tedy taky na čase otevřít znovu debatu o monetizaci hudby. Jak posloucháte hudbu vy? Kupujete si ji digitálně nebo na fyzických nosičích a nebo jste přešli na streamovací služby?

Bandcamp, zatím jako jediná platforma na distribuci, prodej a streamování hudby, udělala vstřícné gesto vůči hudebníkům a hudebnicím, když se na jeden den a noc vzdala svého podílu na prodejích (které jsou tedy ve srovnání s jinými platformami poměrně malé). K této příležitosti jsme na webu Buymusic.club připravili/y seznam hudby členů/ek teamu Synth Library Prague, lektorů/ek i dalších umělců/kyň, kteří nás navštívili nebo se nám jejich hudba prostě líbí a mají ji na Bandcampu.

buymusic.club/list/synth-library-prague-spread-music

Tady se podívejte, jak to na Bandcampu nakonec dopadlo.  A zásobujte se hudbou pravidelně dokud mají vaše zařízení pevné disky a všechno ještě není na cloudu. Pokud máte na Bandcampu svůj projekt, pošlete nám odkaz na marie@zvukpraha.cz, přidáme vás do seznamu.