Zásoby zvuků a čtení

Doufáme, že se za současné situace můžete soustředit na hudbu a pracujete třeba na svém novém projektu, učíte se hrát na nový nástroj nebo si čtete.  Posíláme vám dalších pár tipů.

TRÉNINK SLUCHU

Pokud potřebujete odvést pozornost od záplav negativních zpráv, zkuste se soustředit na trénink svého sluchu. Na webu Teoria si můžte procvičovat hudební teorii a poznávání jednotlivých not, intervalů i akordů.

ZÁSOBY ZVUKŮ

Na nařízení karantény svou nabídkou reaguje i firma Native Instruments. Ta sice aktuálně oznámila, že přestává vyrábět, a tedy i podporovat reinstalaci, několika produktů a starších verzí produktů, jako je Reaktor, Traktor nebo Absynth, teď se nás snaží ale potěšit jedním ze svých VST nástrojů ze série Kontakt Play. Analog Dreams nabízí zvuk klasických syntezátorů ze 70. a 80. let a je zdarma ke stažení do konce března.

ČTENÍ

Časopis Wire, který už od roku 1982 reflektuje dobrodružné zvukové umění a experimentální hudbu, otevřel svůj archív na týden zdarma. Je to více než 400 čísel. Celý archív najdete zde. Aktuální číslo s Thundercatem na obálce tady.

Radikální nezávislé nakladatelství Verso Books, vydávající myšlenky a reflexe progresivních autorů a autorek od konce 70. let, nabízí 5 svých titulů v digitální formě zdarma. Některé knihy z tohoto nakladatelství najdete samozřejmě i u nás v Synth Library. Radikální myšlenky prezentuje i chicagské nakladatelství Haymarket Books, které na omezenou dobu nabízí ke stažení 10 e-knih zdarma. Jsou mezi nimi například tituly od Naomi Klein, Angely Davis, Keeangy-Yamahtta Taylor nebo Grace Chang.

SYNTH LIBRARY JE NADÁLE ZAVŘENÁ

Stýská se nám sice po provozu knihovny, ale i tento týden respektujeme opatření, která mají předejít rozsáhlému šíření nového tipu koronaviru a přetížení zdravotnického systému. Mnoho z nás přišlo o důležité zdroje příjmu, a tak se snažíme komunikovat s dalšími lidmi na hudební scéně a sledujeme vyjádření institucí k možné systémové pomoci. Například newsletter IDU pravidelně informuje o tom, jak karanténu zvládá kulturní sektor. Dobrá zpráva pro všechny OSVČ je, že sociální a zdravotní pojištění teď nebude nutné platit po dobu 6 měsíců. Pokud by někdo z vás urgentně potřeboval práci, nabídky najdete i v nové fecabookové skupině „Práce pro Covid“.